Nasz serwis internetowy wykorzystuje pliki 'cookies'.
Oznacza to, że mogą one być zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym.
W każdej chwili możecie Państwo dokonać zmiany ustawień dotyczących 'cookies' w używanym oprogramowaniu. ×

Primer M

Linia Industrial Special Range firmy Simson obejmuje wysokojakościowe produkty przeznaczone specjalnie dla celów przemysłowych.

Produkt

Primer M jest tzw. podkładem zmywającym, usuwając drobne zanieczyszczenia z powierzchni jednocześnie ją gruntuje. Jest stosowany na zamkniętych powierzchniach jako grunt, wzmacniający wiązanie klejów opartych na technologii SMP (polimer modyfikowany silanami)

Zastosowanie

  • Gruntowanie powierzchni z aluminium, stali, miedzi i mosiądzu.
  • Gruntowanie powierzchni lakierowanych proszkowo.
  • Gruntowanie większości malowanych powierzchni (zalecane jest przeprowadzenia wstępnego testu).
  • Gruntowanie powierzchni z poliestru.
  • Gruntowanie powierzchni z ABS.
  • Gruntowanie powierzchni z PCV.

Właściwości

  • Szybkoschnący: ok. 5 minut.
  • Łatwy w użyciu jako podkład zmywający.
  • Wydajny w użyciu.

Sposób użycia

Powierzchnia do zagruntowania powinna być czysta, sucha i odtłuszczona. Opakowanie z Simson Primer M powinno być zamknięte aż do momentu zastosowania. Nie należy używać Primera M bezpośrednio z oryginalnego opakowania. Najlepiej jest odlać potrzebną ilość podkładu do czystego szklanego naczynia lub puszki, gdzie nie powinien być dłużej niż 30 minut i zamknąć szczelnie oryginalne opakowanie. Nie powinno się nakładać grubej warstwy podkładu, najlepiej jest nasączyć nim białą, czystą szmatkę i przetrzeć powierzchnię. W ten sposób powierzchnia będzie zarówno oczyszczona i zagruntowana. Po około 5 minutach (rozpuszczalnik musi wyparować) można już nakładać klej albo uszczelniacz. Najlepsze rezultaty osiąga się w czasie od 5 minut do 6 godzin od aplikacji podkładu, z tego powodu powinno się gruntować tylko taką powierzchnię, którą można skleić w przeciągu 6 godzin. Należy unikać kontaktu z zagruntowaną powierzchnią, gdyż zabrudzenie (zatłuszczenie) powierzchni może znacznie obniżyć przyczepność kleju.

Uwaga 1: Primer M nie powinien być nakładany na powierzchnie, które będą później malowane, ponieważ farby mają na nim małą przyczepność. Wystarczy ograniczyć się do powierzchni klejonej, maskując resztę taśmą. Primer M można usuwać z powierzchni za pomocą  np. Simson Cleaner 14.

Uwaga 2: Jeżeli powierzchnia klejona jest bardzo brudna w pierwszej kolejności należy ją oczyścić za pomocą Simson Cleaner 14. Zalecane jest przeprowadzić wcześniej próbę, czy Cleaner 14 nie wchodzi w reakcję z czyszczoną powierzchną.

Dane techniczne

Zawartość substancji stałych ok. 8%
Ciężar właściwy ok. 0,76 g/ml
Czas schnięcia > 5 minut
Barwa przezroczysty
Opakowanie butelki 500 ml

Zużycie

Około 20m² na litr.

Składowanie

Primer M można przechowywać 9 miesięcy w nieuszkodzonych i zamkniętych opakowaniach, w suchym miejscu przy temperaturach +5°C do +30°C.

Do góry